Minu aktsiatega rikkaks saamise võidukas teekond

Arne Kavastu Talving

Kirjeldus

Võib-olla oled juba börsiproff ja teed enamasti kõik õigesti? Võib-olla oled investor, kel on veel palju õppida? Igatahes usun, et mõlemal juhul leiad siinsest raamatust teadmisi ja inspiratsiooni. Teadmisi, millest tulevikus palju kasu saad. – A. Talving

Kas sina tead, kuidas oleks parem toimida pulliturul? Aga karuturul? Millesse üleüldse tasub panustada ja kuidas, kui eesmärk on aktsiatega rikkaks saada? Eesti juurtega rootsi suurinvestor Arne Talving on omamoodi fenomen. Pärast 20 aastat ebaõnnestumist börsil suutis ta investeerimiseks välja mõelda trendistrateegia, mis viis 2009. aastal sisse pandud kapitali kasvu 2021. aastaks 50kordseks. Kõlab uskumatuna? Selles raamatus on Talving täpselt kirja pannud, kuidas ta sammhaaval selleni jõudis – 70ndatest tänasesse päeva välja. Kõik algas otsusest liikuda lühiajaliste päevagraafikute jälgimiselt pikaaegsete aktsiatrendide juurde: ta eelistas portfelli valida firmasid, mis on fundamentaalselt tugevad ja pikaajalises kasvutrendis. Lisaks otsustas Talving enda jaoks paika panna kindlad reeglid, millest lähtuda – et tunded ega ahnus emotsiooni ajel võimust ei võtaks. N-ö mängida lubab ta endal ainult kuni 1% mahus portfelli väärtusest. Pikaaegse eduka strateegia puhul on lihtne langetada raskeid otsuseid ning kaotused ei saa kuhjuda. Riskid on kindlalt juhitud. Eneseusalduse, järjepidevuse ja range distsipliini abil on Talving pannud aktsiad enda kasuks tööle nii, et on tänaseks päevaks jõudnud sellesse punkti, kus tema finantsolukord on kindel ja talle piisab. Nüüd soovib ta omandatud teadmisi jagada, et näidata – kõik on võimalik.

Mees, kelle portfell kasvab aastas 38%

Vaata ka: Aktsiatega rikkaks ja vabaks

Kui tahad sissevaadet täieliku börsifanaatiku mõttemaailma, siis loe seda raamatut. Arne Talving on aastakümneid ülidetailselt jälginud ja analüüsinud aktsiate hingeelu. Ja teinud palju tehinguid, väga palju tehinguid. Nüüd jagab see paljusid kriise ja buume kogenud börsientusiast oma põnevaid investeerimispõhimõtteid ja -meetodeid ka kõigi teistega.

Ott Raidla

Nasdaq Tallinna börsi turundusjuht

Raamatu väljaandmist toetas:

Nasdaq Primary

Veel
Kirjastaja Äripäev
Ilmumisaasta 2024
Keel Eesti
Kategooria Majandus