Kirjeldus

Raha on igapäevaelu fakt. Me teenime, säästame ja kulutame. Meil on kiusatus raha usaldada, sest see rahuldab meie vajadused ja loob võimalusi. Kuigi raha jõust, ohust ja majandamisest on kirjutatud palju, on vähe kirjutatud sellest, mis raha tegelikult on ja kas raha ise on moraalne või mitte.

Seda teabelünka on ära kasutatud selleks, et rikastada väheseid privilegeeritud inimesi, orjastada miljoneid ning lõigata segadust ja lõhesid kogu maailmas. Kuidas see juhtus ja mida me saame sellega teha?

Veel
Kirjastaja REKNAB OÜ
Ilmumisaasta 2022
Keel Eesti
Kategooria Majandus

Arvustused (1)

Viljar Kähari
On huvitav ja kaasahaarav lugeda nende kristlike inimeste mõtteid kõige maisema asja ehk raha teemal. Selle raamatu autorid, uuendusmeelsed inimesed, kristlased ja bitcoin’i evangelistid, on mõistnud ja kogenud bitcoin’i maailmamuutvat olemust. See on väga silmiavav lugemine. Usu ja raha põimimine selles raamatus tekitab esimesel kohtumisel kindlasti võõristust. Ja seda nii kristlaste kui ka ateismiusku inimeste hulgas. Ärge heituge, lugege edasi! Raha kummardamisest on saanud paljudele meist usutunnistus. Ka kirikule endale. Kunagi oli maailm suuresti piiblist suunatud ja juhitud, nüüd teeb seda valdavas osas raha. See raamat siin teie käes on rahausu reformatsiooni kirjeldav dokument. Kas me teame, et rahal meie käes on väärtus, või üksnes usume sellesse? Kui usume, siis mida? Kui usaldame, siis keda? Usk ja usaldus kui elamise vältimatult vajalikud eeldused on paraku enamasti ka need, mida sageli kuritarvitatakse. Raha pole siin erand, vaid suurim kurja juur ise. Peturahale toetuv ühiskond moondub peturaha toimel varem või hiljem petuühiskonnaks. Tänu internetile ja krüptograa  ale on aga meist igaühel võimalik maailmaparandamisele kaasa aidata, valides, kellesse või millesse ta usub ja keda või mida ta usaldab. Lugege, mõelge ja otsustage ise. Ärge uskuge ega usaldage rahaasjades mitte kedagi ega mitte midagi. Vaid nii suudate vältida enda vaesusesse varastamist. See raamat lahendab nii mõnegi müsteeriumi ning annab selged vastused raha olemuse, selle erinevate vormide ja nende toime mõistmiseks. Meie enda kätes on rahavõimu palju enam, kui me arvame olevat. Enamasti on puudu tarkusest seda märgata, vahel ka julgusest seda kasutada. Olge tublid! Viljar Kähari vandeadvokaat plokiahela ekspert ja krüpto-entusiast