Memoria

David Lagercrantz
Tõlkija: Kadri Papp

Kirjeldus

Claire Lidman on maetud Solna katoliku kalmistule. Tema mees Samuel tahab aga tõestada, et naine on elus. Hans Rekke ja Micaela Vargas võtavad ülesande tõrksalt vastu. Võib-olla rohkem sellepärast, et taas koos töötada – ehkki miski ei lähe nii, nagu nad loodavad. Rekkele astub vastu tema suurim vaenlane juba lapsepõlvest. Kogu Micaela maailm variseb kokku, kui ta saab aru, kellega tema kurjategijast vend kampa on löönud.

Professor Rekke on Sherlock, kelles puudub ülbus. Politseinik Micaela Vargas on Husby eeslinnast pärit sitke natuur. See raamat on Rekke/Vargase sarja teine osa.

„Ainult kõige hullemad lood suudavad surnud ellu äratada.”David Lagercrantz (snd 1962) debüteeris kirjanikuna 1997. aastal, ilukirjandusliku läbimurde saavutas ta 2009. aastal romaaniga „Pattulangemine Wilmslow’s”. „Mina, Zlatan” (2011) kujunes lugejate ja kriitikute hulgas väga menukaks ja on Rootsi üks enim müüdud raamatuid.

2015 asus ta Stieg Larssoni mantlipärijana kirjutama järge Millenniumi-sarjale. „See, mis ei tapa” (2015), „Mees, kes otsis oma varju” (2017) ja „Tüdruk, kes peab surema” (2019) tõusid otsekohe maailma raamatumüügi edetabelite tippu.

Rekke/Vargase sarja esimene osa „Obscuritas” ilmus 2021. aastal.

Veel
Kirjastaja Varrak
Ilmumisaasta 2024
Keel Eesti
Kategooria Ilukirjandus