Kartmatu

Charlotte Leonard
Tõlkija: Piret Pääsuke

Kirjeldus

Viin, 1937: seiklusliku põgenemisega õnnestub näitlejanna Hedwigil pääseda oma türanlikust abikaasast. Ameerikas saab ta Hedy Lamarrina üleöö staariks ja tänu oma ilule Hollywoodi stiili-ikooniks. Mehed langevad ta jalge ette, aga selle vastu, mida tal öelda oleks, et tunne peaaegu mitte keegi huvi. Pärast filmivõtete lõppu tegeleb Hedy oma kirgliku harrastuse – leiutamisega. Selleks, et anda oma panus Hitleri kukutamiseks, arendab ta uut tehnoloogiat, mis saab hiljem Bluetoothi aluseks. Ent keegi ei võta nii ilusa naise ideed tõsiselt …

Suur romaan pajatab vähetuntud loo erakordselt vaprast, targast näitlejannast, keda peeti omal ajal maailma kõige ilusamaks naiseks.

Charlotte Leonardi nime taga varjab end autor Christiane Lind (snd 1964), kes jahmatab sõbrannasid ühtelugu oma teadmistega Hollywoodi filmide kohta. Ta on loonud lausa väikese raamatukogu „unelmatevabriku“ kuldsest ajajärgust ja vaprate, oma ümbruskonna poolt sageli tunnustamata jäänud naiste ebaharilikest eluteedest. Käesolevas romaanis on ta esimest korda saanud oma mõlemad sümpaatiad ühendada.

Veel
Kirjastaja Varrak
Ilmumisaasta 2023
Keel Eesti
Kategooria Ilukirjandus