Õhtune vahetus

Alex Finlay
Tõlkija: Leena Suits

Kirjeldus

„Sellest õhtust oli tragöödiat oodata.“ Nii algab üks viimaste aastate oodatuimaid põnevusromaane.

On 1999. aasta viimane päev. Millenniumivahetus tõotab tuua kaasa kaose: lennukid kukuvad taevast alla, liftid prantsatavad vastu maad, maailma aktsiaturge tabab kollaps. Digitaalne katastroof. See kõik jääb tulemata. Aga New Jersey osariigi Lindeni linnakese Blockbusteri videolaenutuses rünnatakse nelja õhtuses vahetuses töötavat teismelist tüdrukut. Ellu jääb neist vaid üks. Politsei teeb kiiresti kindlaks kahtlusaluse, kes põgeneb, jäädes sestpeale tabamatuks.

Viisteist aastat hiljem rünnatakse sellessamas linnas nelja jäätisekohvikus töötavat teismelist ja taas pääseb neist eluga vaid üks.

Mõlemad ellu jäänud ohvrid mäletavad mõrvari ainsaid sõnu ... „Head ööd, ilus tüdruk.“

Nende mõrvade tõttu ristuvad kolme inimese eluteed: Blockbusteri mõrvajuhtumis ellujäänu on sunnitud oma trauma taas läbi elama; esialgse kahtlusaluse vend on veendunud, et politsei eksib, ja FBI agent on võtnud nõuks lahendada mõlemad juhtumid. Nende kolme elu muutub pöördumatult sedamööda, kuidas nad tõele lähemale jõuavad, ja sugugi kõik asjaosalised ei pääse eluga.

Mitmekihiline, valus ja lunastuse poole pürgiv „Õhtune vahetus“ räägib ränga taagana kaasas kantavast traumast ning sellest, kuidas on võimalik end taas kildudest kokku panna ja edasi minna. Selle romaaniga kehtestab Alex Finlay end põnevike maailmas uue mõjusa häälena.

Veel
Kirjastaja Foorum Kirjastus OÜ
Ilmumisaasta 2023
Keel Eesti
Kategooria Kriminaalromaanid ja põnevikud