Oliver, kildhaaval

Liz Nugent
Tõlkija: Jüri Kolk

Kirjeldus

Oliver Ryan on nägus, võluv ja edukas. Ta on juba pikka aega abielus oma truu kaasa Alice’iga, kellega koos nad on kirjutanud ja illustreerinud menukaid lasteraamatuid. Nende ühine elu on kadestusväärselt muretu. Kuni ühel päeval, pärast maitsvat õhtusööki, tungib Oliver abikaasale nii elajalikult kallale, et naine kaotab teadvuse ja jääb aastateks koomasse.

Pärast seda jahmatavat juhtumit, kui Alice vaagub elu ja surma vahel, püüavad paari sõbrad, naabrid ja tuttavad aru saada, mis küll võis Oliveri säärase õudse teoni viia. Kui tema lugu, kild killu, kiht kihi haaval lahti kooruma hakkab, avaneb sealt vaade elule täis häbi, kadedust, pettusi ja meisterlikke manipulatsioone.

Liz Nugent (1967) on üks menukamaid tänapäeva Iiri autoreid. Töötanud teatrites ja kirjutanud televisioonile, avaldas ta oma esimese põneviku „Oliver, kildhaaval“ 2014. aastal. See pälvis otsekohe nii lugejate kui ka kriitikute tormilise vastuvõtu ja kuulutati Iiri parimaks krimiromaaniks. Nüüdseks on Nugenti sulest ilmunud neli romaani, mis kõik on äratanud laialdast rahvusvahelist tähelepanu. 2021. aastal pälvis Liz Nugent oma loomingu eest maineka James Joyce’i auhinna.

Veel
Kirjastaja Rahva Raamat AS
Ilmumisaasta 2023
Keel Eesti
Kategooria Kriminaalromaanid ja põnevikud