Anatoomia

Dana Schwartz
Tõlkija: Elina Adamson

Kirjeldus

Edinburgh, 1817.

Hazel Sinnett on noor leedi, kes tahab abiellumise asemel hoopis kirurgiks saada. Jack Currer on surnuärataja, kes püüab lihtsalt ellu jääda linnas, kus surra on kaugeltki liiga lihtne.

Kui kaks noort juhuslikult Edinburghi Anatoomide Seltsi õuel kohtuvad, ei arva Hazel sellest esialgu suurt midagi. Ent kui ta oma õrnema sugupoole tõttu kurikuulsa dr Beechami loengust välja visatakse, taipab ta, et värske tutvus võib isegi kasulikuks osutuda. Nimelt on Hazel dr Beechamiga käed löönud: kui tüdruk suudab omapäi arstliku eksami edukalt sooritada, lubatakse tal ülikooli astuda. Raamatutest ilma ametlike õppetundideta siiski ei piisa – tal on vaja surnukehi, mida uurida, laipu, mida lahata.

Milline õnn, et Hazel on kohanud kedagi, kelle töö ongi surnukehi välja kaevata.

Aga Jackil on muidki muresid: kalmistutel hiilivad ringi kummalised mehed ja paljud tema sõpradest on jäljetult kaduma läinud. Hazel ja Jack peavad nüüd koostööd tegema, et paljastada saladused, mis pole maetud mitte ainult nimetute hauakivide alla, vaid otse Edinburghi ühiskonna südamesse.

Mõistatusi ja romantikat tulvil gootilik lugu räägib sihikindlast naiskirurgist, elavatele laipu müüvast surnuäratajast ja saladustest, mida nad üheskoos uurima asuvad.

Veel
Kirjastaja Rahva Raamat AS
Ilmumisaasta 2024
Keel Eesti
Kategooria Ilukirjandus