Iga teekond saab alguse südamest

Kristel Kaaber

Kirjeldus

Raamat Itaalia kultuuriloost ning tuntud ja vähem tuntud kultuuri- ja poliitikategelastest üritab hajutada stereotüüpset nägemust sellest maast ja tema elanikest ning aidata avastada Itaalia sügavamat, tihti turistipilgule märkamatuks jäävat olemust. 29 aastat Itaalias elanud eestlanna kirjeldab oma eluteed ja arengut talle oluliste inimeste ja sündmuste kaudu. Siinsed lood on mõeldud igale uudishimulikule Itaalia-huvilisele.

"Kirjutan inimestest, kes on mind kättpidi Itaalia kultuuri juhtinud ning seal orienteeruda aidanud. Ainsaks valikukriteeriumiks oli võime anda üks tõuge, et lükata üle selle piiri, kus lõppeb välismaalaseks olemine ja algab itaallase maailm, kus muutud vaatlejast osavõtjaks. Igaüks neist väljendab seda Itaaliat, mis turisti perspektiivist vaadates tihti varju jääb, aga see koosneb lugudest – mõnikord ilusatest, mõnikord kohutavatest – mis avavad selle maa hinge paremini kui miski muu."

Veel
Kirjastaja Kristel Kaaber
Ilmumisaasta 2012
Keel Eesti
Kategooria Reisimine

Arvustused (1)

Toomas Kaldaru
Lugesin selle ühe hingetõmbega läbi. Kütkestav armastuseavaldus ühele rahvale, maale. Sain lisaks emotsionaalsele laengule ka palju uut teada! Autoril on oskus kirjutada siiralt, otse hingest, see jõuab kiiresti kohale ja on liigutav. Mind puudutas väga just Rooma peatükk, nagu arvata võiski. Selles oli palju mõtteid, mida ma ise mõlgutanud olen, kuid mitte kunagi ei ole neid jõudnud kas täielikult lõpuni mõelda või enese jaoks lahti defineerida.Autor tegi selle minu eest ära - selleks vist kirjanikud olemas ongi. Sain ka selle läbi aru, kuiväga ma tegelikult seda linna armastan. Minu kui keelegurmaani jaoks oli üks tipphetki muidugi ka itaalia keele varjundeid uuriv peatükk.